Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

΄΄Εξι "διπλά" στη Β' Κορινθίας. Ο Πανσολυγειακός νίκησε στις καθυστερήσεις , Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου

http://www.mykorinthia.gr/2015/wp-content/uploads/2011/02/943ed58edb47158aa08fdf5878cd784e.jpgΣτα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας  Κορινθίας, ο Πανσολυγειακός κατόρθωσε και πήρε στις καθυστερήσεις του αγώνα μεγάλη νίκη , εκτός έδρας, στο γήπεδο του Άσσου με σκορ 2 – 1 επί της Προοδευτικής Περιγιαλίου , η οποία είχε ισοφαρίσει στο 82΄, ενώ εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ισθμιακός  στο Κιάτο  με σκορ 3 - 0. Καί οι δύο ομάδες συνεχίζουν να μοιράζονται το βαθμολογικό ρετιρέ και να διατηρουν μια απόσταση 6 βαθμών ασφαλείας από την ομάδα των Αγίων Θεοδώρων που επικράτησαν 0 - 1 , εκτός έδρας, στο  γήπεδο των Εξαμιλίων, επί του Αγίου Γεωργίου.

Μεγάλη βαθμολογική εκτός έδρας νίκη σημείωσε , στο γήπεδο του Σολομού , σε αγώνα ντέρμπι και ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου όπου επικράτησε με 3 -  1 επί  του ΠΑΟ Κουταλά με τέρματα 2 του Αλέξη Ζιώζου και ένα ένα του Κώστα Καλύβα,  έπιασε την πρώτη πεντάδα , ισόβαθμος με τον ΠΑΣ Κλένια που νίκησε με 1 - 0 , στο Ζευγολατιό την ουραγό ομάδα των Ταρσινών. Με σκορ
2 - 1 πέρασε και το Σπαθοβούνι από το Γαλατάκι επί του Σαρωνικού, ενώ η Πρόοδος Αγίου Βασιλείου ήταν η μοναδική γηπεδούχος που σημείωσε νίκη καθώς επικράτησε με 2 - 0 επί του  Άρη Αρχαίας Κορίνθου.