Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015

"Ρετιρέ" για 2 στη β Κορινθίας - Παανσολυγειακός και Λουταλάς οδηγούν την κούρσα

Στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής , στο πρωτάθλημα της β' κατηγορίας Κορινθίας το ντέρμπι ανάμεσα στον Πανσολυγειακό και τον Ηρακλή Ξυλοκάστρου στο Σοφικό,νικήτης  με σκορ 3 - 0 αναδειχθηκε ο Πανσολυγειακός. Αναμφίβολα ένα σκορ που δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα, καθώς η ομάδα του Ξυλοκάστρου παρουσιάστηκε στο γήπεδο αγνώριστη. Το Δ. Σ του Ηρακλή ευχαριστεί τους ανθρώπους του Πανσολυγειακού για την φιλοξενία. Πλέον η ξυλοκαστρινή ομάδα  επικεντρωνεται  στο παιχνίδι της Τετάρτης με τον Ισθμιακό για το κύπελλο Κορινθίας, που θα πραγματοποιηθεί στο Ξυλόκαστρο και ώρα 15:30μ.μ.
Σε αγώνα  ντέρμπι   Άγιοι Θεόδωροι και Ισθμιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2,  με τους γηπεδούχους να παίρνουν το βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με βάση την εικόνα του ματς, το δικαιούνταν
Επίσης σε αγώνα ντέρμπι στο Κιάτο  Θύελλα Κάτω Διμηνιού και Προοδευτική Περιγιαλίου έμεινα στη λευκή ισοπαλία, την ίδια ώρα στο Ζευγολατιό τα Ταρσινά ’97 έχασαν με το ευρύ 1 - 5 από τον Άρη Άρχαίας Κορίνθου. Στους υπόλοιπους αγώνες του προγράμματος ο Σαρωνικός έχασε με 0 - 1 από τον ΠΑΟ Κουταλά , ο Άγιος Γεώργιος  έχασε με 0 - 2 από την Πρόοδο Αγίου Βασιλείου. Τέλος ο ΠΑΣ Κλένια επικράτησε με 4 - 0 επί του ΑΟ Σπαθοβουνίου