Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Κόρινθος και Λουκίσια μοιράστηκαν βαθμούς, γκολ και... αποβολές

Ανέλπιστους βαθμούς μέσα στην έδρα της έχασε πριν από λίγο η Κόρινθος καθώς παρεχώρησε ισοπαλία με σκορ 2 – 2 κόντρα στον Α. Ο. Λουκίσια. Στο σκορ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του τον Ευσταθίου στο 10΄, ενώ είχε προηγηθεί στο 8΄ ευκαιρία για την Κόρινθο με τον του Σεϊτάι μέσα από την περιοχή που κατέληξε ελάχιστα άουτ.
Στο 28΄ ο Λαμπρογιωργος έδωσε πολύ όμορφα την μπάλα στον Δημητριάδη και αυτος με πλασε ισοφάρισε σε 1-1
Tο ημίχρονο του αγώνα μονοπώλησαν τα μικρά κορίτσια του Αθλητικού Γυμναστικού Συλλόγου Κορίνθου "ΠΗΓΑΣΟΣ" με τις επιδείξεις τους.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48΄ η Κόρινθος έφτασε κοντά στο γκολ όταν σουτ του Δημητριάδη έδιωξε με δυσκολία ο Σουρτζογλου .΄
Στο 65΄ πολύ καλή προωθημένη μπαλιά του Τσοπάνη στον Παππά, σουτ του τελευταίου κατέληξε ελάχιστα άουτ για την ομάδα των Λουκισίων . ενώ πέντε λεπτά αργότερα , στο 70΄, κεφαλιά του Δημητριάδη "έγλυψε" το οριζόντιο δοκάρι, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νιαρου. Στο επόμενο λεπτό στο 71’ ο Πάλλας σημείωσε το 1 – 2 για την ομάδα της Εύβοιας, όμως στο 73΄ ο Δημητριάδης με, πλασέ μέσα απ' την μικρή περιοχή ισοφάρισε σε 2 – 2.
Στο 80 η ομαδα των Λουκισιων έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δήμου. Στο 92’ κεφαλιά του Δημητριάδη σημάδεψε το δοκάρι των Λουκισίων , ο οποίος το επόμενο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα
ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Σουμουλίδης (68' Δημαράκης), Παπακωνσταντίνου (68' Σαγανάς), Τσούκης, Παπαευθυμίου, Νιάρος, Σπυρόπουλος, Σεϊτάι, Λουμπαρδέας, Σιώκος (73' Μπαλτζής), Δημητριάδης, Λαμπρογεώργος
ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ: Σουτζόγλου, Ματζώρος, Τσατσαρώνης, Μπαρκώσης, Ζαχαρίας, Ευσταθίου, Μιμιγιάννης (84' Δέδδες), Δήμου, Πάλλας (90' Ευσταθίου), Τσοπάνης (86' Παπαδόπουλος), Ανέστης

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης επικράτησε αναστάτωση στα αποδυτήρια, καθώς οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων ήρθαν στα χέρια
Από εκεί και πέρα στη μάχη της παραμονής στην κατηγορία, Παναργειακός και Ατρόμητος Χιλιομοδίου έμειναν στο 1 – 1 ενώ η Κύμη νίκησε με 1 – 0 την Ένωση ΑΣΑ . Με το ίδιο σκορ νίκησε και η Ένωση Ερμιονίδας τον Μανδραϊκό, ενώ στον Ασπρόπυργο η τοπική ομάδα έχασε με 5 – 0 από τον Πανναυπλιακό στη Χαλκίδα. Η ΑΟΧ επικράτησε με 2 – 1 του Πόρου, ενώ τέλος η Δάφνη πήρε τη νίκη στα χαρτιά αφού η Θήβα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.