Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017

«Βασίλισσα» στην Γερμανία με Ρονάλντο η Ρεάλ, Απίθανος Κέιν – Σούπερ Σίτι. – Όλα αποτελέσματα του Champions League

Το άστρο του Κριστιάνο Ρονάλντο έλαμψε στη Γερμανία με δυο γκολ και μια ασίστ και η συμβολή του ήταν καταλυτική στο διπλό της Ρεάλ Μαδρίτης με 3-1 μέσα στο Ντόρτμουντ για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Πάντως, το δεύτερο γκολ του Ρονάλντο και τρίτο της Ρεάλ ήταν οριακά οφσάιντ
και δεν δόθηκε στο πρώτο ημίχρονο και πέναλτι στη Ντόρτμουντ για χέρι στον Ράμος.
Ο ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να αντισταθεί κόντρα στην Τότεναμ και έχασε με 3-0 στην Κύπρο,και χατ τρικ του Χάρι Κέιν ,
Η Σίτι καθάρισε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Σαχτάρ, ενώ η Νάπολι ήταν καταιγιστική κόντρα στη Φέγενορντ.

Χατ τρικ πέτυχε και ο Μπεν Γεντέρ στο 3-0 της Σεβίλλης επί της Μάριμπορ, ενώ η Λίβερπουλ ισοφάρισε σε 1-1 τη Σπάρτακ και γλίτωσε από την ήττα στη Μόσχα.
Σπουδαία νίκη πήρε η Μπεσίκτας με 2-0 επί της Λειψίας , ενώ η Πόρτο με τριάρα άλωσε το Πριγκιπάτο απέναντι στην Μονακό.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

5ος όμιλος
Σπαρτάκ Μόσχας – Λίβερπουλ 1-1 (23’ Φερνάντο – 31’ Κουτίνιο)
Σεβίλλη – Μάριμπορ 3-0 (27’, 38’, 83’ Γιεντέρ)

Βαθμολογία
Σεβίλλη 4,Σπαρτακ Μόσχας 2, Λίβερπουλ 2, Μάριμπορ 1

Επόμενη Αγωνιστική (17/10)
Μάριμπορ – Λίβερπουλ
Σπαρτάκ Μόσχας – Σεβίλλη

6ος όμιλος
Μάντσεστερ Σίτι – Σαχτάρ 2-0 (48’ Ντε Μπρόινε, 90′ Στέρλινγκ)
Νάπολι – Φέγενορντ 3-1 (7’ Ινσίνιε, 49’ Μέρτενς, 70’ Καγεχόν – 90′ Αμπραμπάτ)

Βαθμολογία
Μάντσεστερ Σίτι 6, Σαχτάρ 3, Νάπολι 3, Φέγενορντ 0

Φέγενορντ – Σαχτάρ
Μάντσεστερ Σίτι – Νάπολι

7ος όμιλος
Μονακό – Πόρτο 0-3 (31’, 69’ Αμπουμπακάρ, 89′ Λαγιούν)
Μπεσίκτας – Λειψία 2-0 (11’ Μπάμπελ, 43’ Ταλίσκα)

Βαθμολογία
Μπεσίκτας 6
,Πόρτο 3, Μονακό 1, Λειψία 1
Μονακό – Μπεσίκτας
Λειψία – Πόρτο

8ος όμιλος
Ντόρτμουντ – Ρεάλ Μαδρίτης 1-3 (54’ Ομπαμεγιάνγκ – 18’ Μπέιλ, 50’, 79’ Ρονάλντο)
ΑΠΟΕΛ – Τότεναμ 0-3 (39’, 62’, 67’ Κέιν)