Σάββατο 30 Ιανουαρίου 2016

Το Ζευγολατιό νίκησε τον Αστέρα Δερβενίου που επαιζε με 10 παίκτες στο 94!!!

Στα πλαίσια  της 18ης αγωνιστικής ημέρας στο το πρωτάθλημα της Α  Κατηγορίας Κορινθίας, ο ΑΟ Ζευγολατιού κατόρθωσε να υποτάξει  τον Αστέρα Δερβενίου με 2 - 1 με την λήξη του αγώνα. Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημιχρόνιο η ομάδα του Ζευγολατιού στην επάνάληψη πήρε προβάδισμα στο σκορ με ανύπαρκτο πέναλτι , ενω ο Αστέρας ισοφάρισε στα τελευταία περιπου τα λεπτά του αγώνα. Δεν είχαν κοπάσει οι πανηγυρισμοί της ισοφάρρισης από τους φιλοξενούμενους όταν ο διαιτητής Κωνσταντόπουλος άφηνε τον Αστέρα με 10 παίκτες , και ο ΑΟΖ κατόρθωσε να πάρει το ¨τρίποντο στο 94'.  Νικηφόρα πέρασε και από το Κιάτο με 2 - 0 επί του Πέλοπα  και η Κόρινθος ΄06.  Ετσι εξακολουθούν Κόρινθος ΄06 και ΑΟΖ να μοιράζονται το βαθμολογικό "ρετιρέ" , με +10 βαθμούς από τον Παννεμεατικό που πέρασε με το ευρύ 5 - 1 από την έδρα της Δάφνης Εξαμιλίων. Την ίδια ώρα η Ελλάδα Βέλου , έχανε με 2 - 1 στην Αρχαία Κόρινθο από τον Ηρακλή Λεχαίου, ενώ με 4 - 2 επικρατούσε ο Πανκαμαριακός επί του Ολυμπιακού Λουτρακίου. Με το ιδιο σκορ επικράτησε , επίσης στο Πετρί, η Θύελλα επί του Ολυμπιακού Άσσου, ενώ η Κόρινθος πέρασε με 0 - 3 μεσα από τα Αθίκια επί του Τενεάτη. Τέλος στο Συνοικισμό Κύψελος και Ατρόμητος Χιλιομοδίου έμειναν στο ισόπαλο 0 - 0.