Δευτέρα 27 Απριλίου 2015

Η Λυκοποριά με παίκτη λιγότερο έχασε από το Σοφικό στο μπαραζ

O A.O. Λυκοποριάς τελικά δεν τα κατάφερε νά γυρίσει το αποτέλεσμα υπέρ της στον αγώνα μπαράζ με το Σοφικό ’05 το οποίο πήρε τη νίκη με σκορ 3 - 2, στο γήπεδο του Άσσου . Ετσι η ομάδα της Σολυγείας  θα περιμένει αν τελικά υπό προϋποθέσεις, θα καταφέρει να βρεθεί στην Α2 Κατηγορία.
Η ομάδα της  Λυκοποριάς απο το 14’ έμεινε  με  παίκτη λιγότερο  καθώς  απεβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Νικολακόπουλος,  για ανατροπή αντιπάλου ως τελευταίος παίκτης, κάτι που σίγουρα ευνόησε την ομάδα του Σοφικού.
Ο Βαϊας άνοιξε το σκορ για το Σοφικό ’05, με το 1 - 0 να είναι και σκορ ημιχρόνου.
Στην  επανάληψη, ο Σταθογιαννόπουλος πέτυχε το 2 - 0 με κοντινό πλασέ, για να μειώσει η Λυκοποριά με τον Τοτόνη σε 2 - 1, δίνοντας και πάλι μεγάλο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.
Ο Μουρατίδης άμεσα πέτυχε το 3 - 1 βάζοντας το Σοφικό ’05 μπροστά με δύο τέρματα, για να διαμορφώσει το τελικό 3 -2 ο Σιάπικας, με τη Λυκοποριά να προσπαθεί ως τη λήξη για να φέρει το ματς στα ίσια, χωρίς όμως επιτυχία, αν και είχε την ευκαιρία.