Σάββατο 23 Αυγούστου 2014

' Με... το δεξί η Κέρκυρα, νίκησε 2-1 τον Πανθρακικό

Με το δεξί στο «σπίτι» της η ΚέρκυραΜε τέρματα των Ναγιάρ (16΄) και Καϊκούτ (27΄), η Κέρκυρα νίκησε στην έδρα της 2-1 τον Πανθρακικό, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας. Για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Ιγκόρ στο 62'.
Σαφώς καλύτερη η Κέρκυρα κατάφερε να προηγηθεί 2-0 στο ημίχρονο απέναντι σε έναν κακό Πανθρακικό.
Στο 16' ο Σεμπάσταν Ναγιάρ πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ το πρώτο γκολ του νέου πρωταθλήματος και στο 27' και σε σέντρα του Χαβίτο ο Καϊκούτ με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα.
Οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν στην αρχή του β' ημιχρόνου και κατάφεραν να μειώσουν στο 62' με δυνατό σουτ του Ιγκόρ, αλλά πέραν αυτού... ουδέν! Το ματς κύλησε στα μέτρα των γηπεδούχων, που έτσι ξεκίνησαν με νίκη τη νέα σεζόν.