Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2014

FA Cup: Αποκλεισμός – σοκ για Γιουνάιτεντ!

united
Από το κακό στο χειρότερο πάει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που μετά την ήττα από την Τότεναμ στο Ολντ Τράφορντ και την -γενικότερα- κακή πορεία στην Premier, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του FA Cup με εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Σουόνσι!
 Η ομάδα του Μόγιες έμεινε... ξερή στο 90ό λεπτό, όταν ο Μπόνι έστειλε την μπάλα στυα δίχτυα για το τελικό 2-1. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί μόλις στο 12' με τον Ράντλετζ , ενώ η Γιουνάιτεντ απάντησε μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Τσικαρίτο.

Στον αντίποδα, Λίβεπρουλ, Τσέλσι και Σάντερλαντ δεν έπεσα θύματα έκπληξης, ξεπερνώντας τα εμπόδια των αντιπάλων τους.
Η Λίβεπρουλ νίκησε 2-0 την Ολνταμ στο Ανφιλντ, ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε και η Τσέλσι από την έδρα της Ντέρμπι. Νίκη με 3-1 για τη Σάντερλαντ επί της Καρλάιλ. Σε επαναληπτικό πάνε Πορτ Βέιλ και Πλίμουθ (2-2), ενώ το μεσημέρι η Νότιγχαμ με τον Αμπντούν να σκοράρει νίκησε 5-0 τη Γουέστ Χαμ!