Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Νίκησε 2 - 1 ο Πέλοπας στο Πορτοχέλι

Xωρίς νικητή και με λευκό σκορ έληξε το ντέρμπι κορυφής της σημερινής 4ης αγωνιστικής, στον 7o όμιλο,στο περιφερειακό πρωτάθλημα, ανάμεσα στη Χαλκίδα και στην  ΑΕ Ερμιονίδας, ενώ ο Πέλοπα Κιάτου πήρε σπουδαίο εκτός έδρας "τρίποντο" με σκορ 2 - 1 στο Πορτοχέλι, από τον Πορτοχελιακό. Ο Μανδραϊκός επικράτησε με 2 - 0 του Πανναυπλιακού ενώ ο Παναργειακός σάρωσε με 6 - 0 τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου. Τα Λουκίσια και ο Παρνασσός Αράχωβας μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις με το ισόπαλο 2 - 2 , ενώ ο Πανελευσινιακός είχε το ρεπό του

6ος όμιλος
Το Πανόπουλο επικρατησε με 2 - 0   του Πάμισο,όπως ο Ατρόμητος Λάππα στην Κάτω Αχαϊα επί της  Αχαϊκής.
Στην Τρίπολη ο Παναρκαδικός στο πρώτο εντός έδρας του παιχνίδι επικράτησε με 3 -2 επί της Δόξας Νέας Μανωλάδας.
Στο 19’ οι γηπεδούχοι με τέρμα του Καδά άνοιξαν το σκορ.

Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Ο Ψυχογιός έκανε λάθος έξοδο με τον Δημητρακόπουλο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια. Από εκεί και πέρα, όλα έγιναν στα τελευταία λεπτά.
Στο 85’ ο Τζιανής έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή στο 89’ να «καθαρίζει» κάνοντας το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Κωστή στις καθυστερήσεις.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Γ. Λαγός, Μπούτας, Κωστάκης, Μπεντεβής, Βλάχος, Γ.Κυριακόπουλος (72ʼ Μέλλος), Δήμος, Κολιόπουλος, Καδάς, Σπ. Λαγός (57ʼ Γούτος, 81ʼ Τζιανής).
ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ: Κωνσταντινόπουλος, Νιφορόπουλος, Μενίκου, Αθανασίου, Γουβαλάρης, Καλλιβωκάς, Μπάλκας (39ʼ Σπυρόπουλος), Δούλος (72ʼ Μικελάτος), Μελετίδης, Δημητρακόπουλος, Κωστής

Ετσι οι τρεις νικήτριες ισοβαρθμούν στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου ομίλου. Τέλος ισόπαλα χωρίς τέρματα έληξαν τα τοπικά ντέρμπι του  Διαγόρα Βραχνέικων με τον  Εθνικό Σαγέικων και της Εράνης Φιλιατρών με  τον Εθνικό Μελιγαλά.