Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2010

Ο Πανευρωστινιακός πήρε την πρόκριση στην παράταση με 3 -1 μέσα στο Σολομό

Την πρόκριση στις καλύτερες στις 16 ομάδες της Κορινθίας πήρε ο Πανευρωστινιακός, καθώς επικράτησε με 3-1 μέσα στο Σολομό, της ομώνυμης ομάδας. Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με τον Παπασαραντόπουλο στο 22’ και κράτησαν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο.
Στην επανάληψη, ο κ. Σπανός πέρασε στο ματς τους Τόλη και Πετόυμενο και κατάφερε στο 72’ να φέρει το ματς στα ίσια με τον Ζίζηλα. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το 90’ και έτσι η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί στο 95’, ο Βλάχος κατάφερε να φέρει το σκορ στο 1-2 και λίγο πριν από τη λήξη του αγώνα, ο Ραζής έκανε το 1-3 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η πρόκριση μπορεί να θεωρηθεί δίκαιη, μιας και στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πιο ξεκούραστοι και έκαναν την ανατροπή.
ΣΟΛΟΜΟΣ: Μαρδίκης, Κούστας (50’ Μελέτσης), Σοφός (80’ Καλλιμάνης), Μπέκος Δ., Μπέκος Β., Κουτρουμπής (100’ Κόλλιας Μ.), Ηλιάδης, Γεροβασίλης, Πέρρας, Παπασαραντόπουλος, Πιπίνης
ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ: Γεραρης, Π.Γκολφινοπουλος, Μανοδημος, Ζιζηλας, Αν. Λαμα, Χρ. Λαμα, Μελισσαροπουλος (65’ Πετούμενος), Καιτσας Στεφ. (70’ Τόλης), Ραζης, Κατουφας (Μούγιος), Βλαχος