Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2019

«Σάμπα» στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα (αποτελέσματα - βαθμολογία 1-0

Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0: «Σάμπα» στο ΑγρίνιοΜε γκολ του Άργους στο 79' ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε του ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο με 1-0 για την 22η αγωνιστική της Super League.
Ο Βραζιλιάνος κεντρικός αμυντικός Άργκους με κεφαλιά στο 79’ χάρισε την νίκη στον Παναιτωλικό επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Την ασίστ έδωσε ο συμπατριώτης του Μάρκος Πάουλο, που μπήκε ως αλλαγή στο ματς, έπειτα
από τετράμηνη απουσία εξαιτίας τραυματισμού.
Η ομάδα του Αγρινίου ήταν ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε είχε ευκαιρίες και δοκάρι με τον Μάζουρεκ, στο 62’. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν αξιοποίησαν τις δικές τους καλές ευκαιρίες, βρίσκοντας απέναντί τους τον γκολκίπερ Γιαννακόπουλο.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Τσιγγάρας, Άργκους, Μιχάι, Αμαράλ, Λουσέρο, Ντίας, Μασουρέκ, Μανά(Γκούγκα 59'), Ουίλιαν, Μοράρ.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Νεόφυτος, Κάργας, Μιχαήλ(Ξύδας 84'), Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Σεργκελασβίλι, Νικολιάς, Κάστρο, Λεό(Νάουμετς 76'), Βιντάλ(Πάντελιτς 75'), Μάνος.
 Οι άλλοι αγώνες:
Ο αγώνας του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο έληξε χωρίς νικητή ενώ την νίκη με 2-1 πανηγύρισε η ΑΕΚ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης.
Στην αναμέτρηση που είχε αναβληθεί και πραγματοποιήθηκε την Κυριακή ο Λεβαδειακός επικράτησε της Ξάνθης στο 90' με 1-0.
Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε του Παναθηναϊκού στην Νέα Σμύρνη με 2-0. Σημαντικό «τρίποντο» κατέκτησε η Λαμία επί της ΑΕΛ με 2-1 ενώ δίχως νικητή ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη. Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΟΦΗ με 5-1 και μείωσε στους επτά βαθμούς την απόσταση από τον ΠΑΟΚ.