Δευτέρα 4 Ιουλίου 2016

O A.O. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠ - ΠΚΑ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ

Σπουδαία εμφάνιση των αθλητών και αθλητριών Στίβου του Ποσειδώνα Λουτρακίου.
Ο Ποσειδών Λουτρακίου  διακρίθηκε και πάλι, μία εβδομάδα μετά την επιτυχία του στα Τρίκαλα, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΠΠΑ – ΠΚΑ  που έγινε στο Ναύπλιο στις 2 και 3 Ιουλίου 2016.  Ιδιαίτερη εμφάνιση στους παμπαίδες του Μανώλη Ματούκα ο οποίος κατέλαβε την πρώτη θέση με επίδοση 50,28μ στην δισκοβολία και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, όπως επίσης και στην σφαιροβολία όπου με επίδοση 14,84μ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.  Ο Δημήτρης  Κωτσιάκος κατετάγη 5ος στην σφαιροβολία με επίδοση 14,17μ.  Στις παγκορασίδες η Μαρικαίτη Δούκα κατετάγη  4η στην δισκοβολία με επίδοση 31,96μ ενώ στην σφαιροβολία  6η  με επίδοση 10,79μ.  Στο άλμα εις ύψος η Άννα Μαρία Χιωτίνη έλαβε την 4η θέση με επίδοση 1,50μ ενώ η Κατερίνα Κουτσοδόντη στο πένταθλο κατέλαβε την 4η θέση με 3.311 βαθμούς.

Ακόμα ενημερώνουμε,  ότι ο πρωταθλητής μας Αντώνης Μέρλος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο,  εκπροσωπώντας τη χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα παίδων/κορασίδων που έγινε στις 2 Ιουλίου 2016 στο Κρουσεβατς της Σερβίας,  στο άλμα εις ύψος με επίδοση 2.13μ.
Τέλος ανακοινώνουμε,  ότι ο αθλητής μας των μεγάλων αποστάσεων Γιώργος Καλαπόδης κατέκτησε την πρώτη θέση σε αγώνα δρόμου 14χλμ που έγινε στις Αρχαίες Κλεώνες στις 3 Ιουλίου 2016 με χρόνο 59,04’.
Με τις επιδόσεις αυτές ο Ποσειδώνας ολοκληρώνει σταδιακά τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις, έχοντας πετύχει  όπως φαίνεται,  όλους τους εφετινούς του στόχους οι οποίοι θα τον ανεβάσουν ακόμα περισσότερα στην Πανελλήνια κατάταξη.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και τις αθλήτριές μας  για τις προσπάθειές τους, στους προπονητές για την εξαιρετική δουλεία τους αλλά και στους γονείς που μας εμπιστεύονται  τα παιδία τους.