Δευτέρα 6 Απριλίου 2015

Χαμός στη Ρόδο, την “έπεσαν” στον διαιτητή (VIDEO)

Το ντέρμπι ανόδου για την Β΄ Κατηγορία Δωδεκανήσου ανάμεσα στον Ευκλή και τον Ηρακλή Λάρδου σημαδεύτηκε από επεισόδια, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δέχεται επίθεση από παίκτες και οπαδούς

Ο πρωτοπόρος της κατηγορίας Ευκλής φιλοξένησε τον Ηρακλή (δυο βαθμούς πίσω), με το σκορ να είναι στο 0-1 και το παιχνίδι να είναι στα τελευταία του λεπτά
Στις καθυστερήσεις, όλοι οι παίκτες του Ευκλή είχαν περάσει στην επίθεση (μέχρι και ο τερματοφύλακας) για την ισοφάριση που θα σήμαινε άνοδο! Ο Βασίλης Παναγιώτου σκόραρε κάνοντας το 1-1, όμως, ο διαιτητής Κόλλιας σφύριξε επιθετικό φάουλ.

Οι παίκτες των γηπεδούχων διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον ρέφερι, που απέβαλε τρεις παίκτες του Ευκλή (είχαν αποβληθεί άλλοι δύο παίκτες, ένας για κάθε ομάδα, πριν το ακυρωθέν γκολ). Με το τελευταίο σφύριγμα δέχθηκε την επίθεση τόσο των φιλάθλων όσο και των παικτών