Σάββατο 8 Νοεμβρίου 2014

Η Ξάνθη... βούτηξε τον ΟΦΗ στα «Πηγάδια» με ανατροπή

Η Ξάνθη... βούτηξε τον ΟΦΗ στα «Πηγάδια» με ανατροπήΣυνήλθε η Ξάνθη μετά τη συντριβή της στο Αγρίνιο (5-2 από τον Παναιτωλικό) κι επικράτησε του ΟΦΗ με 2-1 στα Πηγάδια, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Η ομάδα του Γκατζούζο προηγήθηκε στο 6' με τον Πετρόπουλο, αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν ανατρέψει τα εις βάρος τους δεδομένα με τα τέρματα των Λισγάρα (29') και Κλέιτον (33'). Στο 78' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τζορτζ του ΟΦΗ, που τρία λεπτά μετά έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση με το σουτ του Ροβίθη που έδιωξε σωτήρια ο Ζαρόπουλος..
 ΞΑΝΘΗ (Λουτσέσκου): Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι (63΄ Ράνος), Φλίσκας, Βασιλακάκης (72΄ Παπαστεργιανός), Κλέιτον (88΄ Ρούντι), Καπετάνος, Λισγάρας, Γούτας, Λουσέρο
ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Στάθης, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μακρής (46΄ Τζορτζ), Ραζάκ, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος (68΄ Σίσιτς), Κουτσιανικούλης (59΄ Ροβίθης), Απόνιο.