Δευτέρα 6 Ιανουαρίου 2020

Super League 2: Πάτησαν πεντάδα τα Χανιά, 2-1 τη Δόξα Δράμας

Super League 2: Πάτησαν πεντάδα τα Χανιά, 2-1 τη Δόξα Δράμας (αποτελέσματα, βαθμολογία)
Σε έναν αγώνα που οι κακές καιρικές συνθήκες είχαν την τιμητική τους τα Χανιά πήραν τη νίκη με αντίπαλο τη Δόξα Δράμας και ανέβηκαν στην πρώτη πεντάδα της Super League 2.
Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος σημειώνοντας δύο γκολ. Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέου στο 33' έπειτα από ωραία κεφαλιά.
Δύο λεπτά μετά ήταν η σειρά του Κουσκουνά να γράψει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ για το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πλέγας τρία λεπτά μετά το ξεκίνημα της επανάληψης.
ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος (63' Αρναρέλλης), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Τριανταφυλλάκος (54' Παναγιωτούδης), Μουμίν, Κάσσος, Βρεττός, Κουσκουνάς, Τζιώρας (78' Δημητριάδης).
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Αργυρόπουλος (46' Σαμπανίδης), Οικονόμου (70' Περέγιο), Κρητικός, Πλέγας, Κουκόλης, Κόντος (80' Πινδώνης), Σιώπης, Καψάλης, Χάμοντ.