Χανιά - Απόλλων Λάρισας 1-2: Διπλό τετράδας (αποτελέσματα, βαθμολογία)
Μεγάλη νίκη κατέκτησε ο Απόλλων Λάρισας στην έδρα των Χανίων με 2-1. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν στο σκορ χάρη σε γκολ του Κάσσου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν έως την ολική ανατροπή.
Στο 86ο λεπτό ο Ναζίμ σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας, όμως ο
Λίταινας πήρε το «ριμπάουντ» στην επαναφορά ισοφαρίζοντας σε 1-1.
Το διπλό της νίκης χάρισε στις καθυστερήσεις ο Τασιούλης με πλασέ έπειτα από σέντρα του Μπαστακού.
ΧΑΝΙΑ (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72' Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65' Χύσι), Λεοζίνιο (82' Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85' Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας, Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41' Καμπέρης), Μπαστακός.