Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019

Με "διπλό" απέδρασε η Δόξα Δράμας από τα Χαωιά επί του Πλατανιά

Σπουδαία βαθμολογική επιτυχία πέτυχε στη Κρήτη , η Δόξα Δράμας όπου κατά την σημερινή πρεμιέρα της 6ης  αγωνιστικής στη Super League 2 , νίκησε με ανατροπή , στα Περιβόλια με 1 – 3 τον Πλατανιά., και  πλησίασε  στο γκρουπ των πρωτοπόρων

Η ομάδα των Χανίων προηγήθηκε  με σουτ τουΝίλι στο 42΄. Τρία λεπτά αργότερα (45΄) ο Ρόβας με σουτ ισοφάρισε για τους «μαυραετούς». Στην επανάληψη η Δόξα ενέτεινε τις προσπάθειες της και πήρε το «διπλό» με τέρματα σουτ του Κρητικού στο 76΄ και το εύστοχο πέναλτι του Ιωαννίδη στις  καθυστερήσεις του αγωνα (90+4΄).
Πλατανιάς (Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Ποζατζίδης (71´ Λεωνιδόπουλος), Ουές (60´ Λειρία), Σάαντο, Μποσέτι, Λουκίνας, Νίλι, Μπιανκόνι, Καραγκούνης, Νιαυραδάκης (79´ λ.τ Πουρζιτίδης).
Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65´ λ.τ Αργυρόπουλος), Κρητικός, Πλέγας, Ρόβας (84´ Περέγιο), Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης (81´ λ.τ Παρασκευάς), Χάμοντ.