Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου 2017

Ο Πανθουριακός στους "4" του Κυπέλλου Μεσσηνίας , κόντρα στην Καλαμάτα

http://www.sportstonoto.gr/media/k2/items/cache/1761b5f03fe58c15b6bb3f5d0899cbdc_XL.jpg O Πανθουριακός  , η ομάδα που αγωνίζεται ο συμπολίτης της μας Χρήστος Βυζάς, για τρίτη σερί σεζόν , προκρίθηκε στους "4"  του Κυπέλλου Μεσσηνίας, συντρίβοντας  στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, με σκορ 5 - 1 τον ΠΑΟ Καλού Νερού.  Ο Χρήστος Βυζάς αγωνίστηκε
στο πρώτο ημιχρόνιο , όπου είχε  την πρωτή αξιόλογη για την ομάδα του. στο 35΄ ο οποίος τροφοδοτήθηκε από τον Τρίψα , μπήκε από δεξιά στη περιοχή , αλλά το διαγώνιο σουτ που έκανε πέρασε ελάχιστα αουτ από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σταυρόπουλου.
Στην επανάληψη ο Βυζάς αντικάταστάθηκε  από τον Μουλιάτο που μέσα σε μισή ώρα πετυχε χατ τρικ ( 54 , 56 , 84) , ενώ αλλα δύο τέρματα σημείωσε  ο Κουρούπης ( 68΄ , 88΄).
Το μοναδικό τέρμα των Καλονεριτών σημείωσε ο Κορακοβούνης στο 82' . Τώρα η ομάδα του Πανθουριακού θα αντιμετοπίσει στον επόμενο γύρο ,σε διπλούς αγώνες  την Καλαμάτα, η οποία επικράτησε με 1 - 0 του Τσικλητήρα Πύλου.
Στους άλλους αγώνες του Κυπέλλου Μεσηνίας:  Εράνη Φιλιατρών - Πάμισος Μεσσήνης 2 - 3 και Α. Ο. Σπερχογείας - Απολλων Καλαμάτας 1 - 3.