Παρασκευή 22 Απριλίου 2011

Άδικη ήττα του Καμαρίου από τον Παννεμεατικό . ‘Εχασε και η Λυκοποριά στον Ασπρόκαμπο.

Στο Ξυλόκαστρο σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, με αρκετή δύναμη και πολλές φορές σκληρά μαρκαρίσματα, ο Παννεμεατικός, επικράτησε με 0-2 του Πανκαμαριακού, ο οποίος σίγουρα άξιζε κάτι παραπάνω.Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν ένα καλό σουτ του Πουλακίδα στο 13’, όπου και μπλόκαρε ο Ζαφείρης.
Στο 23’ ο Παννεμεατικός, έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής με 2η κίτρινη κάρτα του Τζίνη, για σκληρό μαρκάρισμα (η πρώτη για διαμαρτυρία) και από εκεί και μετά, μάλλον… έγειρε το γήπεδο προς την εστία των φιλοξενούμενων.
Στο 35’ ο Πανκαμαριακός, έχασε την ευκαιρία του αγώνα, όταν μετά από λάθος του Ζαφείρη, ο Αλογογιάννης σούταρε, αλλά πρόλαβε πάνω στη γραμμή με κεφαλιά ο Σγούρος και έσωσε την ομάδα του.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι έδωσαν γήπεδο και προσπαθούσαν να παίξουν με αντεπιθέσεις, αλλά δεν μπορούσαν σε καμία περίπτωση να δημιουργήσουν μια καλή φάση.
Έτσι φτάσαμε στο 63’, όπου ο Πουλακίδας δέχθηκε 2η κίτρινη και αποβλήθηκε (και οι 2 για διαμαρτυρία) και πριν προλάβουν να καταλάβουν οι γηπεδούχοι τι έχει συμβεί, ο Σεφεράι εκμεταλλεύτηκε την όμορφη πάσα με το κεφάλι του Δουλκέρογλου και από κοντά πέτυχε το 0-1.
Κάπου εκεί οι παίκτες του Πανκαμαριακού, άρχισαν να… μένουν από δυνάμεις, αλλά δεν παράτησαν σε καμία περίπτωση το ματς. Είχαν κάποιες καλές προσπάθειες με τους Παπαργυρίου και Κουμούση, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ.
Κάτι που έκανε ο Παννεμεατικός, όταν στο 85’ ο Δουλκέρογλου κινήθηκε μέσα στην περιοχή και με όμορφο δεξί πλασέ, νίκησε τον Κόνδη.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Σιτές με κεφαλιά, θα μπορούσε να κάνει το 0-3, αλλά ο Κόνδης απογειώθηκε και έκανε την επέμβαση του αγώνα.
ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ: Κόνδης, Αλογογιάννης, Σκούρας, Γεωργίου, Κουρούμαλης, Τσιούτσιος, Τσάκας (75’ Παπαργυρίου), Κλουτσινιώτης (46’ Καφαντάρης), Σιώζος, Πουλακίδας, Σιετής Ν. (53’ Κουμούσης)
ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ: Ζαφείρης, Τσιάκος, Φρούσιος, Σγούρος, Κονγκίνης, Τζίνης, Μπίζιος, Κόλλιας (36’ λ.τρ. Τσιωτάκης), Σεφεράι, Σιτές, Δουλκέρογλου

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, στο πρώτο ημίχρονο, ο Ασπρόκαμπος κατάφερε να γυρίσει το ματς και να επιβληθεί με 3-1 της Λυκοποριάς η οποία είχε προηγηθεί με τον Κατσούλη. Στην επανάληψη οι Ασπροκαμπίτες ανέλαβαν την πρωτοβουλία του αγώνα και έφεραν το ματς στα ίσια με σουτ του Κ. Μπελίτση, έξω από την περιοχή και στο τέλος πέτυχαν την ανατροπή στο σκορ με τέρματα των .Βαρδουνιώτη με φάουλ, και Φιλόπουλου με πλασέ, παρά την προσπάθεια του Ντρέτσα,
ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΣ: Μπέζας, Μπελίτσης Γ., Νιάγκος, Παππάς, Μπελίτσης Κ., Χουσελάς, Μακρής (46’ Φιλόπουλος), Βαρδουνιώτης, Κωστούρος, Λέντερης, Μπίζιος
ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ: Ντρέτσα, Λύρας (65’ Κανακάρης), Παπαμετζελόπουλος (70’ Μαργαζης), Δουρής, Σιάπικας, Σιετής Θ., Κάσσιος, Κασκαράς, Νικολακόπουλος, Σιετής Δ., Κατσούλης (80’ Κατσούλης)

Τέλος, Στην Στιμάγκα οι Νέοι Στιμάγκας ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση που είχε διακοπή την Κυριακή στο ημίχρονο νικώντας με 4 - 1 τον αδιάφορο βαθμολογικά ΑΠΕΣΣΑ Χαλκίου.