Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Γ΄ Εθνική ( 3ος όμιλος): Σόκαρε στο 91΄ την Μαρκό, ο Βύζας Μεγάρων

Γ’ Εθνική: Ζήτησαν συγνώμη για την «πεντάρα»

Με μία αναμέτρηση το Σάββατο ξεκίνησε η αγωνιστική δράση στο πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και συνεχίζει την Κυριακή με τους υπόλοιπες αγώνες της 20ης αγωνιστικής.

Η Μαρκό κρατούσε ως το 91′ τη νίκη αλλά ο Βύζας Μεγάρων είχε τη λύση και κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (2-2) .

Ο Βύζας Μεγάρων μπήκε καλύτερα στον αγώνα και έκανε το 1-0 με τον Μπουλγκουρίδη στο 5ο λεπτό του αγώνα για έρθει ωστόσο ο Παυλίδης στο 45+3′ να κάνει το 1-1 με πέναλτι. Ο Ριτσοτάκης μάλιστα στο 68ο λεπτό έκανε το 2-1 για την Μαρκό αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με το τέρμα του Ντερμίσι στο 90+1′ λεπτό.

ΓΣ Μαρκό : Κυρίτσας, Μωραϊτάκης, Μαρκοπουλιώτης, Καλλέργης, Αλεξίου, Γιαννιτσάνης, Σάμιος, Παυλίδης, Ευθυμίου, Πίκουλας, Λαμπρόπουλος

Βύζας Μεγάρων : Πινης, Ρεσούλι,, Φουάσης, Μουσκάι, Δούμουρας, Καραγιάννης Ι. Ρέππας, Χατζημελετιάδης, Σταφάι, Χατζάκος, Μπουλγκουρίδης