Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου 2021

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος 1-3: Ντούμπλαρε τις νίκες του στη Ριζούπολη

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος 1-3: Ντούμπλαρε τις νίκες του στη Ριζούπολη (highlights)

Χτυπώντας στις αρχές κάθε ημιχρόνου με Φερνάντες (4') και Φαν Φερτ (49') αλλά και με το γκολ του Μπαρτόλο (63') ο Βόλος πέρασε εμφατικά από τη Ριζούπολη, νίκησε 3-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης και ντούμπλαρε τις νίκες του στη Super League 1.
Παρότι ο Απόλλων μείωσε όταν οι δύο αλλαγές του Πετράκη συνδυάστηκαν – σέντρα Τσιλούλη, κεφαλιά Ιωαννίδη (65’), δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση και παραμένει χωρίς βαθμό μετά το πέρας δύο αγωνιστικών.
Δεύτερη ήττα σε ισάριθμα ματς για την «Ελαφρά Ταξιαρχία» που παρότι πίεσε, δημιούργησε ευκαιρίες, έδειξε ξανά αδυναμίες στα μετόπισθεν. Να σημειωθεί ότι ο Μπρούνο Άλβες έπαιξε όλο το 90λεπτο.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Πετράκης): Βέργχουλστ – Ντεντάκης, Λισγάρας, Άλβες, Τουτουαρίμα (46’ Μπαξεβανίδης) – Παπαγεωργίου (60’ Ματέι), Σλίβκα, Κάστρο– Σελί (52’ Τσιλούλης), Ντάουντα (52’ Ιωαννίδης), Παμλίδης (52’ Φαν Λα Πάρα).

ΒΟΛΟΣ (Αμπασκάλ): Κλέιμαν – Πουρίτα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φεράρι – Τσοκάνης, Φερνάντες (64’ Νίνης), Ροσέρο (86’ Βοτκόφσκι) – Ρεγκατίν, Μπαρτόλο (73’ Σουάρες), Φαν Φερτ.