Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2020

Με κορυφαίο τον Μανούσο ο Ατρόμητος νίκησε εύκολα 2-0 τον Παναιτωλικό

Ατρόμητος-Παναιτωλικός 2-0: Κερνούσε κι έπινε ο Μανούσος!

Σε επαφή εξάδας παρέμεινε ο Ατρόμητος, νικώντας τον Παναιτωλικό στο Περιστέρι με 2-0 , με τον Νταμίρ Κάναντι να πανηγυρίζει την 40η νίκη του στον πάγκο της ομάδας, ενώ από την άλλη τον Μάκη Χάβο να βλέπει τον Παναιτωλικό δίχως νίκη σε ακόμη ένα φετινό ματς.

Με τον Γιώργο Μανούσο να είναι ο πρωταγωνιστής για τον Ατρόμητο καθώς σκόραρε με πέναλτι στο 14΄και δημιούργησε το δεύτερο γκολ για τον Κωτσόπουλο στο 78΄. Και τις αποφάσεις του διαιτητή Βαγγέλη Μανούχου να

αποτελούν θέμα συζήτησης καθώς στο πέναλτι που έδωσε υπέρ του Ατρόμητου ήταν άμεσος στην απόφαση και επέμεινε σε αυτή βλέποντας και το VAR, ενώ σωστά απέβαλλε με απευθείας κόκκινη τον Ταχάρ στις αρχές της επανάληψης, πάνω που οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να ανεβούν για την ισοφάριση.

Με τον Γιώργο Μανούσο να είναι ο πρωταγωνιστής για τον Ατρόμητο καθώς σκόραρε με πέναλτι στο 14΄και δημιούργησε το δεύτερο γκολ για τον Κωτσόπουλο στο 78΄. Και τις αποφάσεις του διαιτητή Βαγγέλη Μανούχου να αποτελούν θέμα συζήτησης καθώς στο πέναλτι που έδωσε υπέρ του Ατρόμητου ήταν άμεσος στην απόφαση και επέμεινε σε αυτή βλέποντας και το VAR, ενώ σωστά απέβαλλε με απευθείας κόκκινη τον Ταχάρ στις αρχές της επανάληψης, πάνω που οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν να ανεβούν για την ισοφάριση.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Γκάλο (82΄Στρούγγης), Ρισβάνης, Γούτας, Γκαλβάο (66΄Τομάσεβιτς), Κιβρακίδης, Σάλομον, Μπουζούλατζιτς (82΄Χαρίσης) , Μανούσος (87΄Ούμπιδες), Χριστοδουλόπουλος (66΄Αγκάγιεφ), Κωτσόπουλος

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κνέτ , Λιάβας, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον (84΄Περέιρα), Ταχάρ, Μάζουρεκ (54΄Τσιγγάρας), Αριγίμπι (68΄Βέργος), Γιάκολις (68΄Μεντόσα), Ντάλσιο (84΄Άλβαρες), Ντίας

1 ΑΡΗΣ                     5    8 – 3     13

2 ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ           6   7 – 4      11

3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ         4  10 – 1     10

4 A.E.K                     5    7 – 2     10

5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.       5   6 – 5      10

6 Π.Α.Ο.Κ.                5   6 – 2       9