Κυριακή 8 Μαρτίου 2020

Η Ρόδος εξασφάλισε είσιτήιριο γιά τα μπαράζ - Η Κόρινθος 2006 κράτησε την νίκη μόνο ένα ημίχρονο - Λόγω Κορωναιού αναβολές αγώνων στον 7ο όμιλο

Γ' Εθνική: Φινάλε με νίκη της Ρόδου στη Νέα Αρτάκη (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Η Κόρινθος ’06 σήμερα επανήλθε στο γήπεδο όπου στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής έχασε 1 - 4 εντός έδρας από την ισχυρή  Μαρκό. Η ομάδα της Κορίνθου προηγήθηκε με το Κογιό στο 6΄ . Διατήρησε την εστία της ανέπαφη για 45 λεπτά , αλλά υπετάγη στο β΄μερος όπου η Μαρκό πέτυχε την μεγάλη ανατροπή.
Κατά τα άλλα η πρωτοπόρος του ομίλου Ρόδος με δύο τέρματα του  Γιόνδη
(15'-64') επικράτησε   2 -  0 του Αχαρναϊκού και εξασφάλισε την πρωτειά ( χρειαζόταν μόλις έναν βαθμό - υπολείπονται τρεις αγώνες) και το εισιτήριο  στα μπαράζ  που οδηγουν στην επόμενη κατηγορία. Ο Παναρκαδικός έχασε την 3η του θέση στη βαθμολογία μετά την εντός έδρας ήττα του 0 - 1 από  την Νέα Αρτάκη  με το ευθύβολο σουτ  του Μαυρόπουλου στο 75΄.
Στην 3η θέση της βαθμολογίας πέρασε ο ΑΟ Υπάτου που επικράτησε 2 – 1 επί της ΑΕΚ Τρίπολης , την ίδια στιγμή που ο Αήττητος Σπάτων είχε ρεπό.
Στη Μυτιλήνη , ο Αιολικός με τέρμα του Τσοπανέλλη στο 72΄ επικράτησε 1 - 0 του Κιθαιρώνα Καπαρελίου.
Τέλος στην Ανατολική Αττική , σε ένα ακόμη τοπικό ντέρμπι ο Παλληνιακός έχασε 1 – 2   από την Θύελλα Ραφήνας

* Η Κόρινθος ’06 έχει δύο μηδενισμούς.

Στον 7ο όμιλο  λόγω Κορωναιού μόνο τέσσερις αγώνες διεξήχθησαν από τους επτά της 23ης αγωνιστικής. Οι υπόλοιποι τρεις αναβλήθηκαν
ΠΣ Σπάρτη-Θύελλα Πατρών 1-0
Παναργειακός-Πανγυθεατικός 2-0
ΑΟ Διαβολιτσίου-Πανηλειακός 4-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Ολυμπιακός Ζαχάρως 5-0