Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018

Η Κόρινθος 2006 ασταμάτητη πέρασε και από τη Νεμέα, Νίκες για Λουτράκι , Ζευγολατιό , Ηρακλής Ξυλοκάστρου

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε , το Πρωτάθλημα της Α΄  κατηγορίας Κορινθίας.
Η πρωτοπόρος και αήττητος Κόρινθος 2006, πέρασε και από τη Νεμέα, όπου νίκησε με 2 -1 τον Παννεμεατικό.
Με το ίδιο σκορ και νικητή τον ΑΟ Λουτρακίου επί του Πέλοπα Κιάτου έληξε το ντέρμπι ανάμεσα στα 2 ιστορικά  σωματεία ,στο «Θώδειο» Στάδιο του Λουτρακίου και πέρασε στη 2η θέση μαζί με τον ΑΟ Ζευγολατιού, ενώ ο Πέλοπας υπεχώρησε στην 6η θέση.
Ισόπαλος με σκορ 1 – 1 τελείωσε και ο αγώνας του Τενεάτη Αθικίων με τον Αστέρα Δερβενίου , ενώ την ίδια στιγμή ο ΑΟΖ επικράτησε στο Ζευγολατιό με 1 – 0 επί του Πανκαμαριακού.
Στο Ξυλόκαστρο ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου , η ομάδα του Αλέκου Αλεξανδρή επιβλήθηκε με 3 – 1 επί της Ελλάδας Βέλου, όπως   νικηφόρα πέρασε μέσα από την Κόρινθο με σκορ 2 – 1 ,σε αγώνα ντέρμπι, και η Θύελλα Πετρίου επί του Αγίου Γεωργίου.
Στους Αγίους Θεοδώρους η τοπική ομώνυμη ομάδα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2 – 2 με τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου, όπως, τέλος, ο ΠΑΣ Κλένια με τον Σαρωνικό Γαλατακίου ,μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις με το ίδιο σκορ. Η ομάδα του Σαρωνικού προηγήθηκε στο σκορ στο πρώτο ημιχρόνιο, όμως οι γηπεδούχοι ανάτρεψαν στην επανάληψη το σε βάρος τους αποτέλεσμα και με τέρματα του Παπαχρήστου  (πέναλτι) στο 65΄και του Τσουμάνη (κεφαλιά)στο 74΄, όμως η ομάδα του Γαλατακίου στο 87΄με τερμα του Βαρδάκα  έφερε τον αγώνα στα ίσα.