Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017

Καμαρωτή νίκη στο ΔΑΚ , Κόρινθος ΄06 - Πανκαμαριακός 0 - 1, Ο Πέλοπας στο -1 από την κορυφή, Ο ΠΑΣ πέρασε από το Ξυλόκαστρο

• Αποτέλεσμα εικόνας για πανκαμαριακος
  • Πρεμιέρα Β΄ γύρου η σημερινή 16η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας Κορινθίας.
  • Ο Πανκαμαριακός με ένα γκολ του Ζήση στο 70 νίκησε μέσα στο ΔΑΚ την πρωτοπόρο Κόρινθος ’06.  Η ήττα αυτή για την ΄06 έβαλε "φωτιά" στην κορυφή καθώς ο Πέλοπας την έφτασε στο πόντο και ο ΠΑΣ μείωσε την διαφορά του στους -4 βαθμούς.
  • Ο Πέλοπας Κιάτου αύξησε  τις ελπίδες για άνοδο, μετά την νίκη του με 3 - 1 επί της  Θύελλας  Πετρίου και μείωσε την διαφορά του στο -1 απ[ό την πρωτοπόρο Κόρινθο ΄06. Τα τέρματα του Πέλοπα σημειώθηκαν όλα στο πρώτο ημίχρονο, δύο από τον Μυργιώτη ( 10΄ και 35' ) και ένα από τον Πράτο στο 23΄. Η Θύελλα μείωσε στο τελικό 3 - 1 με τέρμα του Μπασιώτη στο 78΄.
  • Ο  ΠΑΣ Κόρινθος,επέστρεψε στίς νίκες μέσω Ξυλοκάστρου όπου επικράτησε με 1 - 0 επί του τοπικού Ηρακλή που  δεν ξέρει τη νίκη εδώ και ένα μήνα. Με την νίκη της αυτή μείωσε την διαφορά της από την κορυφή στους -4.
  • Στη Νεμέα ακριβώς στο 90΄  ο Παννεμεατικός  επικράτησε με 1 - 0 του Αστέρα  Δερβενίου ο οποίος είχε δοκάρι κατα το πρώτο ημιχρόνιο
  • Ο Πανσολυγειακός συνεχίζει τις θετικές του εμφανίσεις στο πρωτάθλημα, καθώς μετά την νίκη του στη Νεμέα , σήμερα , αναδείχτηκε ισόπαλος 1 - 1 στο Ζευγολατιό με την  Ελλάδα Βέλου. Ισόπαλος με το ίδιος σκορ αναδείχτηκε και ο Ολυμπιακός Λουτρακίου με τον Τενεάτη Αθικίων.
  •  Με "λευκή" ισοπαλία τελείωσε στο Άσσο ο αγώνας ανάμεσα στον  τοπικό  Ολυμπιακό  και τον Ισθμιακό,ενώ τέλος ο Ηρακλής Λεχαίου επικράτησε με  2 - 0 επί του  Ατρομήτου Χιλιομοδίου, και βελτίωσε την βαθμολογική του, στον αγώνα που κάνει γιά την παραμονή του στη κατηγορία.