Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου 2016

Νοκ άουτ ο Αχιλλέας Καμαρών από τον Απόλλωνα Αιγίου στο Κύπελλο Αχαϊας

Κύπελλο: 13 αγώνες ορίσθηκαν  για την Τετάρτη 21/9 - Aναλυτικά ποιοι είναι
Ποδοσφαιρική δράση σήμερα στην γειτονική Αχαϊα με  αγώνες της α' φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.
Οι "ΔΥΤΙΚΟΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ" έδωσε το παρών όπου από το  γήπεδο Δημητρόπουλου Αιγίου μετέδοσε ζωντανά , αποκλειστικά σε όλο τον πλανήτη ραδιοφωνικά, τον αγώνα  του Αχιλλέα Καμαρών με τον Απολλωνα Συνοικισμού Αιγίου, σε περιγραφή του Τάσου Μητσόπουλου
Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Απόλλωνα Αιγίου με σκορ 1 - 2 επί του Αχιλλέα Καμαρων η οποία πέρασε στην επόμενη φάση του Αχαϊκού Κυπέλλου. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενος με απευθείας φάουλ στο 41΄ ο Κορδάς , ο οποίος στο 82' έδωσε παράλληλη ασιστ στον Παπαβραμόπουλο, ο οποίος ζευγάρωσε τα τέρματα των Αιγιωτών.
'Ενα λεπτό πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο ο Λιβαθηνόπουλος με  εύστοχο πέναλτι μείωσε σε 1 - 2 , για τον Αχιλλέα Καμαρών.