Κυριακή 3 Ιουλίου 2016

Οι παλαίμαχοι του Απόλλωνα Σμύρνης 4 - 3 τούς παλαιμάχους του Ηρακλή Ξυλοκάστρου σε φιλικό αγώνα σε μνήμη Γιάννη Ζάρρου

ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ : Ποδοσφαιρικός Αγώνας στην Μνήμη του Ιωάννη Ζάρρου ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΘΗΝΩΝ
Φιλικός ποδοσφαιρικός αγώνας διεξήχθει χθες Σάββατο στό  Ξυλόκαστρο μεταξύ των παλαιμάχων του Ηρακλή Ξυλοκάστρου καί του Απόλλωνα Σμύρνης στη μνήμη του τέως προέδρου των "πρασίνων" τού Ξυλοκάστρου Γιάννη Ζάρρου, παρουσία αρκετών φιλάθλων. Νικήτρια αναδείχτηκε με σκορ 4 - 3 η ομάδα παλαιμάχων του Απόλλωνα.
Το σκορ ,ανοιξε για τον Απόλλωνα ο Πικουλίδης με σουτ στο 6΄ για να ισοφαρίσει δύο λεπτά αργότερα γιά τον Ηρακλή ο Σ. Καραβάς. Στο 18' ο Καράνικας έδωσε προβάδισμα εκ νέου στην Αθηναϊκή ομάδα για ισοφαρίσει σε 2 - 2 στο 32΄ ο Ν. Τσιπάς. Στο 44  ο Σουμπατόπουλος και στο 70΄ ο Αθανασιάδης αύξησαν υπέρ του Απόλλωνα το σκορ στο  4 - 2. Τρία λεπτά αργότερα ο Τακουμάκης μείωσε γιά τον Ηρακλή στο τελικό 4 - 3.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛ/ΣΤΡΟΥ (Κώστας Φωτόπουλος): Κόνδης (20' Κολιμάδης), Χαλκιάς, Καφαντάρης Δ, Τακουμάκης, Βορινιώτης Γ, Καραβάς Σπ, Κουμούσης Β, Ραχανιωτης Γ, Χουσελάς Βαγ, Τσιπας Ν, Άλογογιάννης Γ, Επαιξαν έπίσης οί Φωτόπουλος Γ, Κολοβός Θ, Τσέλιος Π, Κατσούλης Ι.Καπλάνης Γ, Διαμαντόπουλος Μπ, Παύλου Χρ,Γιώργας Γ, Κριτσώνης Δ, Καρσιώτης Χρ, Μιλά.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ  (Μαστρακούλιας): Παντελης, Μπάκας, Άργυρίου, Έμμανουήλ, Μπότζος, Ζουμπατόπουλος, Μήτσης, Λέλος, Καρανίκας, Άθανασιάδης, Πικουλίδης. Έπαιξαν έπίσης οί Θεοχαράκης, Κόκκινος, Ξανθόπουλος, Ντερτινής Άνδ, Ζουμπατόπουλος Β, Βαλλίδης, Πλέσσας, Άργυρίου, Κεφαλάς Θ. Γεωργόπουλος.