Σάββατο 2 Απριλίου 2016

Αέρας το Ζευγολατιό 4 - 2 τον Ολυμπιακό Λουτρακίου - Ο Αστέρας Δερβενίου κράτησε ένα ημίχρονο , έχασε από την ΄06 στην Κόρινθο με 3 - 1 στην επανάληψη

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον πρωτοπόρο ΑΟ Ζευγολατιού, στο πλαίσιο  της 27ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Κορινθίας, να υποτάξει με 4 - 2 τον καταδικασμένο με υποβιβασμό Ολυμπιακό Λουτρακίου.
 Ο ΑΟ Ζευγολατιού, σε αγώνα που  μεταδόθηκε ραδιοφωνικά από το Greekradio web channel και τους ΔΥΤΙΚΟΥΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟΥΣ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ σε περιγραφή του Τάσου Μητσόπουλου, είχε την επιθετική πρωτοβουλία του αγώνα.
Στο 11΄ ο Χουσελάς σημάδευσε τα δοκάρια του Ολυμπιακού Λουτρακίου, προμυνημα για το τι θα ακολουθούσε, καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Χ"φρωνίου με σουτ ,άνοιξε το σκορ για τον ΑΟΖ.
Το 2 - 0 για την ομάδα της Βόχας σημείωσε στο 24΄ ο Φωστέρης με δυνατό ευθύβολο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.
Τρία λεπτά αργότερα με σουτ ο Μυργιώτης σημείωσε το 3 - 0, με τον ίδιο στο 39΄με κεφαλιά να πετυχαίνει και το 4 - 0. Στο 42΄ο Στούλικα μείωσε για τους Λουτρακιώτες σε 4 - 1.
Στο 85΄ ο Μούτσος που μπήκε σαν αλλαγή μείωσε στο τελικό 4 - 2
ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Κόντης,
Χουσελάς Π., Σπυρόπουλος, Μαλαχάτης ( 46΄ Κλαδάκης ), Γκαρμίρης (46΄Αυγερινός) , Καραϊνδρος, Χατζησοφρωνίου  (50’ Σπανίδης), Φωστέρης, Μυργιώτης , Γκολέμης,Ξύδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ:  Αντριάνο, Κυριαζής, Τόσκα, Βαραβέρης, Παπαδημητρίου Ν., Αυγέρης (65’ Παντελέου), Μούτσος, Αγγέλου, Αντωνίου (75’ Μούτσος Α.), Σέγγας, Στούλικα (65’ Σιαλμάς)

Στο ΔΑΚ ο Αστέρας Δερβενίου ένα ημίχρονο κράτησε το ισόπαλο 1 - 1 γιά να ηττηθεί στην επανάληψη με σκορ 3 - 1 από την  Κόρινθος΄06, ενώ την ίδια ώρα αλώβητος πέρασε  ο Παννεμεατικός από το Ξυλόκαστρο νικώντας με 3 -  2 τον Πανκαμαριακό.
Στο Κιάτο σε αγώνα ντέρμπι  ο Πέλοπας επικράτησε με 2 - 0 επί της Κορίνθου, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησαν, στο Περί η Θύελλα επί του Ατρομήτου Χιλιομοδίου, ο Ολυμπιακός Άσσου επί του Ηρακλή Λεχαίου και η Ελλάδα Βέλου, στον Συνοικισμό επί του ουραγού Κύψελου,
Τέλος στα Αθίκια ο Τενεάτης επικράτησε με 2 - 1 επί της υποβιβασμένης Δάφνης Εξαμιλίων.