Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2024

Πανσερραϊκός – Λεβαδειακός 2-2: Ποδοσφαιρική «παράσταση» στις Σέρρες

Ματσάρα έγινε στις Σέρρες, με τον Πανσερραϊκό και τον Λεβαδειακό να μοιράζονται επί της ουσίας από ένα ημίχρονο και στο τέλος να μοιράζονται και τους βαθμούς με το τελικό 2-2. Μάλιστα, και οι δύο ομάδες στο φινάλε της αναμέτρησης είχαν τις ευκαιρίες τους για να πάρουν το τρίποντο και για αυτό το λόγο κανένας προπονητής δεν έμεινε ευχαριστημένος από την ισοπαλία.

Στο πρώτο ημίχρονο τα «λιοντάρια» κυριάρχησαν, είχαν τις ευκαιρίες και κατάφεραν με πρωταγωνιστές τους Σαλαζάρ και Τομάς να πάνε στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με το υπέρ τους 2-0. Το σκορ άνοιξε ο Σαλαζάρ στο 27’ με ωραίο δεξί σουτ και ο Πανσερραϊκός διπλασίασε τα τέρματά του με αυτογκόλ του Τσοκάι στο 44’, έπειτα από δυνατή παράλληλη σέντρα από τα αριστερά του Τομάς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Γκουγκεσασβίλι – Κουτσογούλας (83’ Δεληγιαννίδης) Μπέργκστρομ Πεταυράκης Φαρές (62’ Nτάβιντσον) –Λιάσος Στάικος – Ντέλετιτς Τομάς (73’ Χατζηστραβός) Σαλαζάρ – Μπετανκόρ (72’ Γκίγκιτς)

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ : Γκαραβέλης – Τσάπρας Παπαδόπουλος (74΄’ Γιαννιώτας) Λιάγκας Βήχος – Μορέιρα Τσοκάι (74’ Κωστή) - Μπάλτσι Πεντρόζο (75’ Κάσσος) Γιοκέ (31’ Ζίνι) – Όζμπολτ (63’ Ρόμο)