Σάββατο 30 Δεκεμβρίου 2023

Α΄ Κορινθίας : Φινάλε Α΄ γύρου . Ο ΑΟ Λουτράκι άτυπος "Πρωταθλητής Χειμώνα" μετά το ρεπό του Πέλοπα Κιάτου

Με τα παιγνίδια της 15ης αγωνιστικής ( και τελευταία της χρονιάς που φεύγειέπεσε  σήμερα Σάββατο 30/12/2023 και η αυλαία του Α' γύρου στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας.

Ο  ΑΟ Λουτράκι σε ενδιαφέροντα αγώνα επικράτησε στο "Θώδειον" στάδιο με 2 – 0 του Τενεάτη Αθικίων, κατακτώντας τον άτυπο τίτλο του "πρωταθλητή  Χειμώνα", τερματίζοντας, τον Α΄ γύρο  με +3  βαθμούς από τον Πέλοπα  Κιάτου που είχε  ρεπό

Την ίδια ώρα στο "Κώστας Βυζάς" ο Αστέρας Δερβενίου  υπέστη βαρεία ήττα με 1 – 4 από τον Κύψελο Κορίνθου, ενώ ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου, επικράτησε με 2 - 1 στον Άσσο επί του τοπικού Ολυμπιακού

Στο "Γιάννης Στέφας" ο Ισθμιακός επικράτησε με 3 - 1 του Ατρόμητου Χιλιομοδίου, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε στο Σοφικό , η Θύελλα Περτίου τον Πανσολυγειακό  .

Ισοπαλο 1 – 1 έληξε στο στάδιο του Βέλου το ντέρμπι της Βόχας ανάμεσα στην  Ελλάδα Βέλου με τον Άρη Βοχαϊκού. Τέλος στο Ζευγολατιό ο ΑΟΖ έχασε με 0 – 2 από  την ομάδα των Αγίων Θεοδώρων.