Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2023

Φινάλε πρώτου γύρου στην Β΄ κατηγορία Κορινθίας - Ο Αστέρας Δερβενίου από τώρα πρωταθλητής ξέφυγε στους +14 βαθμους και απολαμβανει την μοναξιά της κορυφής.

Φινάλε πρώτου γύρου αποτελεί η σημερινή ( Σάββατο 11/2/23) 15η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Κορινθίας. Μία αγωνιστική όπου ο ήδη πρωταθλητής της κατηγορίας και μεγάλος θριαμβευτής της Τετάρτης (8/2) στο Κύπελλο Κορινθίας Αστέρα Δερβενίου να επικρατεί με το ευρύ 4 – 1 στο 'ΚΩΣΤΑΣ ΒΥΖΑΣ" επί του  ΑΟ Ζευγολατιού και να ξεφεύγει στους +14 βαθμούς, από Άρη Βοχαϊκού και Παννεμεατικό.

Την ίδια στιγμή ο Άρης Βοχαϊκού, στο Ζευγολατιό, αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2 – 2 επί του ΑΟ Ασπρόκαμπου, ενώ ισόπαλος 3 – 3 ανεδείχθηκε στην Ξυλοκέριζα ο τοπικός Εθνικός σε ενδιαφέροντα αγώνα με τον ΑΟ Σπαθοβουνίου.

Στη Νεμέα ο Παννεμεατικός νίκησε με 3 - 0 τον ΑΟ Μαψού και ισοβαθμισε τον Άρη Βοχαϊκού στην δεύτερη θέση, ενώ στα Εξαμίλια ο Αστέρας Κορίνθου  με τον ΑΟ Λυκοποριάς μοίρασαν βαθμούς και εντυπώσεις χωρίς σκορ.

Στο ντέρμπι της ημέρας που διεξαχθεί στο γήπεδο της Κλένιας ο τοπικός ΠΑΣ έχασε 2 -3 από την Κόρινθο 2006, ενώ στο Γαλατάκι ο Σαρωνικός επικράτησε με 4 – 2 επί  της Δάφνης Εξαμιλίων,

Τέλος στο "ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΣ" ο Ολυμπιακός Λουτρακίου αναδείχθηκε ισόπαλος 2 – 2 με την Πρόοδο Αγίου Βασιλείου.