Κυριακή 1 Απριλίου 2018

Ο Αστέρας Αμαλιάδας πρωταθλητής στον 5ο όμιλο. Επεισόδια στην Κ. Αχαΐα

Αποτέλεσμα εικόνας για αστέρας αμαλιάδας
Ο Αστέρας Αμαλιάδας νίκησε με 2 – 0 στη Ζάκυνθο και κατέκτησε τον τίτλο στον 5ο όμιλο. Η πρωταθλήτρια της Ηλείας, θα μπει στη συνέχεια στο μίνι Πρωτάθλημα των …Πρωταθλητών, όπου μεγάλος στόχος θα είναι να βρεθεί  τη νέα σεζόν στη Β’ Εθνική – Football League, για πρώτη φορά για πρώτη φορά στην ιστορία της σε ένα επαγγελματικό Πρωτάθλημα.

Στη Κάτω Αχαΐα ο αγώνας της Αχαϊκής με τον Αστέρα Βλαχιώτη δεν ξεκίνησε λόγω επεισοδίων όπου τραυματίσθηκαν 2 ποδοσφαιριστές της λακωνικής ομάδας και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο στο Ρίο. Για τον αγώνα θα αποφασίσει η αρμόδια επιτροπή του πρωταθλήματος  Κατά τα άλλα  .στον Πύργο ο Πανηλειακός, έχασε  με2 – 3 από  τον ΠΑΟ Βάρδας που παρέμεινε κατηγορία, την ίδια ώρα που η Καλαμάτα έμεινε στο 1 – 1  στο Λεωνίδιο με την ουραγό τοπική ομάδα.
Στη Πύλο ο Τσικλητήρας έχασε με 0  - 3 απο τον Παναρκαδικό, ενώ στη Κεφαλονιά ο Παλλυξουριακός έχασε με 1 – 4 από τον Αστέρα Βραχνέικων.