Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

Super League 2: Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, 6-1 τον Απόλλωνα Πόντου Super League 2: Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, 6-1 τον Απόλλωνα Πόντου

Super League 2: Καθάρισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ, 6-1 τον Απόλλωνα Πόντου (βαθμολογία)
Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου με 6-1 στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι Ηπειρώτες αν και δέχθηκαν γκολ στο πρώτο μέρος από τον Τουρσίδη κατάφεραν στην επανάληψη να πατήσουν το πόδι στο γκάζι και να πετύχουν έξι γκολ.
Μέσα σε διάστημα ενός λεπτού ο Λεό πέτυχε δύο τέρματα (53', 54'), ενώ έξι λεπτά μετά ο Κριζμάν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.
Ο Ελευθεριάδης στο 65' πήρε τη σκυτάλη για το 4-1, ενώ στο 79' και στο 90' ο Κριζμάν πέτυχε χατ τρικ βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα των φιλοξενούμενων.

Το προφίλ της 16ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (7/2)
Χανιά-Κέρκυρα 4-0 (17’ Γιάκος, 29’ Πάνος, 45’+1’ Καρλίτο, 55’ Τριανταφυλλάκος)
Kυριακή (9/2)
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης 3-0 (16' Κυβελίδης, 41' Ψιάνος, 54' Καπίας)
Απόλλων Σμύρνης-Πλατανιάς 4-0 (20' Μαρκόφσκι, 31' Ιωαννίδης, 63' πεν., 65' Μπεντινέλι)
Απόλλων Λάρισας-Λεβαδειακός 1-1 (75' Νούσιος – 16' Μάντζιος)
Απόλλων Πόντου-ΠΑΣ Γιάννινα 1-6 (27' Τσιάτας – 53', 54' Λεό, 63', 84', 90' Κρίζμαν, 70' Ελευθεριάδης)