Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 4-0: Ξεμπλόκαρε στο β’ ημίχρονο

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 4-0: Ξεμπλόκαρε στο β’ ημίχρονο (vid)Ο ΠΑΟΚ ήταν ανύπαρκτος στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Τούμπας με τον ελλιπέστατο ΟΦΗ αλλά στην επανάληψη με πρωταγωνιστή τον Άκπομ, πήρε άνετα τη νίκη με 4-0, σε ένα ματς όπου κέρδισε  δυο πέναλτι.
Ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΟΦΗ με 4-0 στην Τούμπα και παραμένει πίσω από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό.
Οι Θεσσαλονικείς τα βρήκαν σκούρα στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον ελλιπέστατο ΟΦΗ – οκτώ παίκτες εκτός – που είχε την ευκαιρία στο 37’ με τον Σεμέδο για να περάσει μπροστά.
Στην επανάληψη, ο Φερέιρα με την είσοδο των Μαουρίσιο, Λημνιού διόρθωσε την κάκιστη εικόνα της ομάδας του, που μέσα σε 20 λεπτά σκόραρε τρεις φορές με τον Άκπομ να είναι ο πρωταγωνιστής (51’, 60’) και τον Λάμπρου να γράφει το 3-0 στο 66’ μετά το λάθος του Σωτηρίου.
Ο Αουγκούστο 83’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον ΠΑΟΚ που μετά το αγχωτικό πρώτο 45λεπτο, έφτασε σε μια άνετη νίκη.
ΠΑΟΚ  Ζίβκοβιτς - Μάτος, Ίνγκασον, Βαρέλα, Γιαννούλης – Μίσιτς (74’ Αουγκούστο), Εσίτι (46’ Μαουρίσιο) – Λάμπρου, Ελ Καντουρί (46’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ – Ακπόμ
ΟΦΗ Σωτηρίου - Μπράουν, Βαφέας, Νάστος, Γιαννούλης (89’ Περδίκης) – Ζοάο, Στάικος, Νέιρα (46’ Ναμπί) – Σεμέδο, Βαζ (82’ Νοικοκυράκης), Μάνος