Τετάρτη 25 Μαΐου 2016

O A.O Ζευγολατιού με σκόρερ και ηγέτη τον Μάκη Μυργιώτη κτυπά την πόρτα της Γ Εθνικής

Ο Α.Ο. Ζευγολατιού, ο νταμπλούχος Κορινθίας, από σήμερα βρίσκεται το απόγευμα, προ των πυλών της Γ΄Εθνικής κατηγορίας. Σήμερα η ομάδα της Βόχας σημείωσε ίσως την πιό μεγάλη νίκη της στην ιστορία της, καθώς εκτός έδρας,  στο  γήπεδο Καματερού,εξουδωτέρωσε, θέτοντας "νοκ άουτ" από την διεκδίκηση της ανόδου, την πρωταθλήτρια Δυτικής Αττικής, ΑΟ. Ζωφριάς, επι της οποίας επικράτησε με σκορ 3 - 1 , όπως και στο Α γύρο των μπαραζ.

Οι παίκτες του Τάκη Χριστόπουλου, επαιξαν αξιόλογο ποδόσφαιρο, και μέσα σε 7 λεπτά πέτυχαν με τους Μυργιώτη και τον Γκολέμη πέτυχαν την ιστορική αυτή νίκη.
Συγγεκριμένα στο 64’ με κεφαλιά ο Μάκης Μυργιώτης, μετά από εκτέλεση φάουλ του Φωστέρη, άνοιξε το σκορ.

Πριν κοπάσουν οι πανυγηρισμοί, ο Ηλίας Γκολέμης, που είχε περάσει ως αλλαγή ζευγάρωσε στο 66΄  τα τέρματα του ΑΟΖ. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε πέντε λεπτά αργότερα στο 71  και πάλι ο Μάκης Μυργιώτης σημειώνοντας το 3 - 0 για το Ζευγολατιό. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοιήταν να μειώσουν στο 75’ με τον Παπάζογλου στο τελικό 1-3, αποτέλεσμα που σχεδόν στέλνει τον ΑΟΖ στη Γ’ Εθνική