Δευτέρα 22 Νοεμβρίου 2010

Κυρίαρχος ο Παναιγιάλειος - Ικανοποίηση Δημήτρη Σπανού

Ο προπονητής του Παναιγιαλείου, Δημήτρης Σπανός, σε δηλώσεις του για τον αγώνα της ομάδας του με την Χερσόνησο στην Κρήτη τόνισε ότι στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κυριάρχησε στο ματς:

"Ήταν ένα παιχνίδι κέντρου στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος κυριαρχήσαμε. Δημιουργήσαμε 5-6 φάσεις για γκολ και θα μπορούσαμε να είχαμε σκοράρει νωρίτερα. Συγχαρητήρια στα παιδιά, που κατάφεραν να πάρουν μία νίκη σε μία δύσκολη έδρα. Είναι ένα τρίποντο μεγάλης αξίας. Συνεχίζουμε χωρίς πολλά λόγια με πολύ δουλειά, κοιτάμε το επόμενο ματς με τον Πλατανιά.
Ξέραμε τη Χερσόνησο την είχαμε μελετήσει, ήταν αήττητη τόσους αγώνες και για εμάς είναι πολύ σημαντικό αυτό που καταφέραμε. Θέλω όμως να δώσω συγχαρητήρια στη Χερσόνησο για το αθλητικό της παιχνίδι, να ευχαριστήσω τη διοίκησή της για τη φιλοξενία. Θα επιδιώξουμε να την ανταποδώσουμε πλήρως