Τρίτη 12 Οκτωβρίου 2010

Η Λυκοποριά παίζοντας με 9 νίκησε 3 – 2 την Θύελλα Κάτω Διμηνιού και ¨επιασε κορυφή

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Λυκοποριά , στα πλαίσια της 2η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ‘ κατηγορίας Κορινθίας , επικρατώντας με 3-2 της νεοφώτιστης Θύελλας Κάτω Διμηνιού. Η νίκη αυτή της «ερυθρόλευκης» ομάδας του Γιάννη Δορμπαράκη έχει πολύ μεγάλη βαθμολογική αλλά και ψυχολογική σημασία καθώς βρίσκεται επικεφαλής του ομίλου παρέα με τον Παννεμεατικό, με τον οποίο κοντράρονται στο ντέρμπι κορυφής της επόμενης αγωνιστικής για το ποια ομάδα θα παραμείνει «ένοικος του ρετιρε»
Ο Κατσούλης είχε τα κέφια του και σημείωσε χατ τρικ μέσα σε 15 λεπτά (στο 10’, 20’ και 35 ) και η Λυκοποριά προηγήθηκε με 3-0 αρχικά και ενώ όλα έδειχναν πως ο αγώνας θα κυλούσε μονότονα λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Δεσποτέλης, στο 42’ μείωσε σε 3-1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Στην επανάληψη, οι παίκτες του Βαγγέλη Χουσελά ήταν καλύτεροι και στο 65’ πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με τον Πράττο και το άγχος άρχισε να διακατέχει τους γηπεδούχους.Τελικά ο Κάσιος στο 89’ σε ανεπανάληπτο τετ α τετ νίκησε τον Μιχαλόπουλο, γράφοντας το 3-2 έφερε τη Λυκοποριά, στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα αν και τελείωσε με 9 παίκτες το ματς, λόγω αποβολής των Μούγιου (απευθείας κόκκινη) και Αλογογιάννη, με δεύτερη κίτρινη.
Πάντως οι γηπεδούχοι, έδωσαν συγχαρητήρια στον διαιτητή Κωνσταντόπουλο, παρά το γεγονός ότι ολοκλήρωσαν με παίκτες λιγότερους, τονίζοντας πως ήταν ακριβοδίκαιος.
ΛΥΚΟΠΟΡΙΑ: Ντρέτσα, Μούγιος, Γκολφινόπουλος, Χαραλάμπης, Σιάπικας, Αλογογιάννης, Νικολακόπουλος, Καυκάς (76’ Λύρας), Σιετής (65’ Κασκαράς), Κατσούλης (87’ Παπαμετζελόπουλος), Κάσσιος
ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΩ ΔΙΜΗΝΙΟΥ: Μιχαλόπουλος, Βογιατζής (50 Μαυραγάνης Α.), Καρνιάκ, Μυριώτης, Κόντης, Λαμπράκης, Ζέρβας, Μπρίλης (70’ Ζέγγος), Δεσποτέλης, Πράττος, Γκιούλης